
A fa különleges és sokoldalú alapanyag. Nyílászáróinkhoz csak megbízható beszállítóktól vásárolt, hibamentes, szárított alapanyagokat használunk.
3 rétegű ragasztott ajtó és ablakanyagok
2 rétegű beltéri ajtó alapanyagok
A faanyagok frízes kialakításúak, ez azért fontos, mert minimálisra csökken a vetemedés esélye. Ragasztás D4-es víz- és főzésálló ragasztóval. Rosenheimi minősítéssel
Borovi fenyő: toldásmentes, vagy hossztoldott
Lucfenyő: toldásmentes, vagy hossztoldott
Vörösfenyő: toldásmentes, vagy hossztoldott
Meranti (trópusi fafaj): toldásmentes
Tölgy: toldásmentes
A nyílászáról legnagyobb felületét az üveg teszi ki, ezért az üvegszerkezet kialakítása nagymértékben befolyásolja a hőátbocsátást.
68mm vastag ablakprofil:
Alapkivitelben két rétegű üvegszerkezet: 4mm lágybevonatos üveg – 18mm légrés argon gázzal töltve - 4mm float üveg
Hőátbocsátási tényező (ug): 1,1 W/m²K
Fokozottan hőszigetelő nyílászárókban háromrétegű üvegszerkezetek. Ebben az esetben a nyílászáró szerkezete 78mm vastag.
Hőátbocsátási tényező: 0,7 W/m²K
Magasabb igények esetén lehetőség van fokozottan hangszigetelő és biztonsági üvegszerkezetek beszerelésére.
Kínálatunkban sokféle savmart és katedrál üveg is megtalálható.
Ablakaink, ajtóink foltos része a vasalat. A legkorszerűbb szerkezetek használatával tudjuk elérni, hogy nyílászáróink könnyen és megbízhatóan működjenek.
Az általunk használt Roto NT egy kiváló minőségű, hosszú évek alatt kikísérletezett vasalatrendszer, mely nagy figyelmet fordít a biztonságra, a használati kényelemre, a dizájnra, valamint a hosszú élettartamra.
A termék karbantartási igényük minimális.
Az alapbiztonsági és a több ponton záródó vasalatrendszer véd a hívatlan látogatókkal szemben.
A kültéri nyílászárók testre szabott védelmet igényelnek, megfelelő felületkezeléssel ellenállnak az időjárás viszontagságainak.
Három különböző réteg felhordásával tudjuk elérni a megfelelő felületet.
A festékek megfelelő védelmet nyújtanak a külső hatásokkal szemben (csapadék, szennyeződés, kipufogógázok, UV - sugárzás, időjárásból eredő elkékülés, gombásodás és szuvasodás).
Ügyfeleink számtalan színárnyalat közül válogathatnak.
EPDM alapanyagból készülnek
Jellemzői:
Gutmann vízvetőket és szárnytakarókat használunk, hogy megvédjük a nyílászárók legérzékenyebb részeit. Alapkivitelben Hoppe tokyo kilincsekkel szereljük termékeinket (6 színből lehet választani), de eltérő igény esetén nagyobb választékot biztosítunk.
"Az első fából készült nyílászárónak sokan azt tekintik, amikor az ősember ágakkal zárta el a barlangja bejáratát a vadállatok elől. Az ókori asszír, babiloni, egyiptomi, görög, majd római építészeti emlékekben számos módon megörökítették a fa nyílászárókat. Ezeknek a jelentősége napjainkban sem csökkent, azonban megfigyelhető a tömör fa felhasználási arányának csökkenése: fakompozitok jelentek meg ezen a területen is.
A Magyarországon ma készített és lakásokban beépített, fából készült nyílászárók szerkezetét a hőtechnikai előírások nagymértékben meghatározzák. Az egyes profilok vastagsága, kialakítása emellett esztétikai és funkcionális célokat is szolgál. Különbségek lehetnek a felhasznált fa anyagában (fenyőfélék, tölgy, egzóták), az alkatrészek elkészítésének módjában (tömb, rétegragasztás, hosztolódás), a felületkezelés módjában (pácolás, lakkozás).
A beépítés, a használat során keletkező mechanikai felületi sérülések, kiszakadások, anyaghibák könnyen javíthatók.
A termékek életciklusa végén keletkező fahulladék egyfelől égethető. Forgácsolva ugyanakkor faforgácslapok alapanyagaként is hasznosítható."
(Stipta József, okleveles vegyészmérnök, A cikk a Magyar Asztalos És Faipar, 2003/10 számában jelent meg.)